Aktualitet

Vazhdon organizimi i dasmave, policia gjoba në Fier,Berat dhe Fushë Krujë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:41 - 10/08/20 |
Opi Nion

Vijon organzimi i dasmave në vend edhe pse për shkak të pandemisë është e ndaluar. Policia bën me dije se janë gjobitur për këtë arsye, administratorët e disa lokaleve në Fier, Fushë Krujë dhe Berat.

Policia e Fierit ka ndëshkuar me nga 1.000.000 lekë gjobë, administratorët e katër restoranteve, pasi kishin organizuar ceremoni martesore.

Shërbimet e Policisë i kanë vendosur administratorëve të këtyre subjekteve, shtetasve R. N., A. T., V. P. dhe K. K., masën administrative 1.000.000 lekë secilit.

Policia e Beratit ka ndëshkuar me 1.000.000 lekë gjobë shtetasin K.B, pronari i një restoranti, i cili kishte organizuar ceremoni martesore në kundërshtim me Aktin Normativ.

Për të njëjtën arsye është gjobitur edhe në Fushë Krujë shtetasi I.T., me 1.000.000 lekë./Opinion.al

Pas