Bota

Franca vendos detyrim për maskën edhe në ambjente të hapura


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:28 - 10/08/20 |
Opi Nion

Nga sot vendosja e një maske në ambjente të hapura do të jetë e detyrueshme në dosa zona të parisit si në: Seine-Saint-Denis, Hauts-de-Seine, Val-de-Marne dhe Val-d ‘Oise. Kjo masë paraprake që parashikohet të provohet për një muaj, ka si qëllim përhapjen e koronavirusit në një kohë që po rritet frika për një valë të dytë.

Ndërkohë, Australia ka shënuar shifrën më të lartë të vdekjeve ditore, edhe pse ka një ngadalësim të rasteve të reja. 19 persona kanë humbur jetën në 24 orët e funditm të gjithë në Victoria. Në të gjithë vendin janë regjistruar 337 raste të reja, që shënon shifrën më të ulët që nga 20 Korriku./Opinion.al

 

Pas