Aktualitet

Vazhdon “debati virtual”, Rama- Bashës: Ti do teatër vëlla


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:13 - 28/08/20 |
Opi Nion

Marrëveshja me Greqinë për çështjen e detit, ka shkaktuar një debat virtual mes Kryeministrit Rama dhe kryetarit të PD, Lulzim Basha, që në fakt më shumë se argumenta mbi çështjen, ka sjellë batuta të tipit: hidh e prit.

Rama I është përgjigjur Bashës përmes tuiterit, ndërsa ky I fundit I kërkoi më herët transparencë.

“Për çfarë transparence e ke fjalën Lulëzim, kur s’ka as marrëveshje, as negociata qysh se ka ndryshuar qeveria në Greqi, ndërkohë që as me qeverinë e mëparshme marrëveshja s’është arritur?!Ti do teatër vëlla që të zbavisësh ata që të vijnë në shfaqje, të kuptoj, lum ti medet ata!”, shkruan Basha./Opinion.al

Pas