Politikë

Vasili anëtarëve të KQZ: U bëtë gazi i botës


               Publikuar në : 14:11 - 12/06/19 |
Al Do

Për Petrit Vasilin, urdhri i mbrojtjes që është lëshuar për anëtarët e KQZ i ka bërë ata gazin e botës.

Numri dy i LSI ka komentuar në Facebook vendimin për urdhër mbrojtje ndaj anëtarëve të komisionit të KQZ.  Ky urdhër sipas tij nuk mund ti mbrojë dot ata nga përgjegjësia përpara ligjit.

Vasili i ka quajtur anëtarët e KQZ ‘puçistë’ dhe i ka akuzuar për shkelje të kushtetutës. Ai shton se pistoletat dhe muskujt e bodyguardeve nuk do ti mbrojë dot nga përgjegjësia e pashmangshme për të dhënë llogari për shkeljet e ligjit.

Postimi i Petrit Vasilit në Facebook

A i mbrojne dot bodyguardet anetaret e rilindjes ne KQZ nga pergjegjesia para ligjit ???

Anetaret e rilindjes ne KQZ kane tani nga pas bodyguarde,qe jua ka vene qeveria.

Keta anetare jane thjesht puçiste,qe kane shkelur kushtetuten dhe ligjin duke refuzuar dekretin e presidentit.

Kercenimi i vetem ketyre anetareve te KQZ, ju vjen nga ligji, te cilin e kane shkelur dhe dhunuar ne emer te rilindjes dhe me urdher te saj.

A i mbrojne dot bodyguardet keta anetare te KQZ nga pergjegjesia shume e rende e shkeljes se ligjit?

A vlejne pistoletat dhe muskujt e bodyguardeve per ti mbrojtur keta anetare te KQZ nga dita shume e afert e gjykimit per dhunimin,qe ata i bene ligjit.

E kane kot fare keta te KQZ qe behen gazi i botes me bodyguarde nga prapa.

Gjithshka kane bere e bejne ne menyre skandaloze, duke shkelur ligjin per hesap te rilindjes dhe kunder popullit eshte mbajtur shenim dhe pergjegjesia e secilit perpara ligjit eshte e do te jete individuale dhe e pashmagshme…!! /Opinion.al

Pas