Aktualitet

Vaksinohet Reshat Arbana: Na grinë me fotografi tashti, mirë na e bëtë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:18 - 26/03/21 |
Opi Nion

Aktori i njohur Reshat Arbana dhe bashkëshortja e tij kanë marrë ditën e sotme dozën e parë të vaksinës për mbrojtje nga Covid-19.

Gjatë një bashkëbisedimi me Ministren e Shëndetësisë Arbana në kontekst batute është shprehu: Na grinë me fotografi e me video tashti, mirë na e bëtë!

Ndërkohë, bëjmë me dije se ishte vetë ministrja Ogerta Manastirliu që shpërndau një video në rrjetet sociale, duke bërë me dije: “Baca Reshat me bashkëshorten nga sot janë më të mbrojtur nga Covid19. Vijojmë intensivisht vaksinimin e të moshuarve në të gjithë vendin”.

Bisedë mes palëve:

Manastirliu: Tani çdo gjë do të shkojë mirë.

Arbana: Faleminderit!

Manastirliu: Uluni tani qëndroni 20 minuta. Tani duhet të tregoheni të kujdesshëm për tre javë, pastaj do bëjmë dozën e dytë.

Arbana: Rrofsh! Faleminderit! Na grinë me fotografi e me video tashti, mirë na e bëtë!

Manastirliu: Shpresoj që çdo gjë do shkojë mbarë. Faleminderit! Do ti vaksinojmë të gjithë dhe do kthehemi në normalitet./Opinion.al

Pas