Bota

Ulen sërish viktimat në Itali, Lombardia mbetet shqetësimi kryesor


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:41 - 23/05/20 |
el ida

Italia ka regjistruar sot 119 viktima nga koronavirusi.

Një shifër më e ulët se dje, kur ishin 130, dhe që tregon statistika të qëndrueshme drejt përmirësimit të përgjithshëm.

Vendi po ashtu ka shënuar 669 raste të reja. Ky numer mbetet i lartë edhe për shkak të zgjerimit të testimeve, ku vetëm dje janë testuar më shumë se 42 mijë persona.

Lombardia vijon të shqetësojë autoritetet, pasi edhe sot regjistroheshin 65% të gjithë të infektuarve të rinj nga COVID-19./Opinion.al

Pas