Përlotet Asqeriu: Kur u shemb Teatri pata problem kardiak, sulm i pabesë

Aktori i njohur, Bujar Asqeriu ka pranuar mes lotësh, se mëngjesin kur u shemb Teatri, ai ka pësuar një problem kardiak.

“Të mos e harrojnë kurrë, ai nuk ishte teatër, ishte një vend i shenjtë. Zërat e shpirtrave të atyre që kanë punuar në këtë teatër do i ndjekin këta njerëz që e bënë atë gjë.

Unë u zgjova që në orën 4 e 30, po pickoja veten, me dukej si një ëndërr se si sulmohet teatri në mënyrë të pabesë, si ka mundësi që të mos merret një konsensus? Kjo polici tërheq zvarrë vajzat?! Më këshilluam miqtë, më thanë mos shko se unë haja gishtat e mia me dhëmbë, pata edhe një problem, një moment kardiak, piva disa qetësues, cfarë do bëja unë… Të nesërmen shkova dhe ju thashë policiëve: Hajdeni këtu o vëllezërit të mi, pse i tërhiqni zvarrë motrat, artistët, cfarë ju bënë ?!”., u shpreh Asqeriu në News24./Opinion.al
Ju sugjerojmë

ParaTE FUNDIT