Bota

Ulen ndjeshëm të infektuarit nga COVID-19 në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:22 - 21/06/21 |
Opi Nion

Vijon të përmirësohet situata si pasojë e koronavirusit në Itali. Nga të dhënat ditore të Ministrisë së Shëndetësisë mësohet se në 24 orët e fundit nga 81 mijë testime të kryera, vetëm 495 prej tyre rezultuan pozitive me Sars Cov-2.

21 persona të tjerë humbën jetën duke e çuar në 127.291 bilancin total të fataliteteve që nga nisja e pandemisë.

Situata vijon të përmirësohet dhe në spitale. Aktualisht në terapitë intensive ndodhen të shtruar 385 pacientë, me një shtim prej 9 personash për 24 orë.

Pas