Aktualitet

Flakët përfshijnë kullotat në Gjirokastër, dy persona në kërkim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:36 - 21/06/21 |
Opi Nion

Dy persona janë shpallur në kërkim nga Policia pasi akuzohen për zjarrvënie të qëllimshme në kullotat e fshatit Karjan në Lunxhëri të Gjirokastrës.

Zjarri ka përfshirë kullotat poshtë fshatit duke dëmtuar zonën që shërben për bagëtitë në këtë zonë. Deri më tani mësohet të jenë djegur 1 hektarë kullotë. Forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për shuarjen e flakëve./ Opinion.al

Pas