Bota

Ulen infektimet dhe viktimat në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:09 - 29/11/20 |
Opi Nion

Italia vijon të shënojë rënie të infektimeve Covid e po kështu edhe të numrit të viktimave. Auroritetet raportojnë se në 24 orët e fundit janë regjistruar 20.648 raste, ose 6 mijë më pak se një ditë më parë. Ndërkohë rënie të dukshme ka patur edhe në numrin e viktimave, ku raportohen  541 të vdekur. Një ditë më parë ishin shënuar 686 humbje jete.

Lombardia, Veneto, Kampanja dhe Piemonte mbeten rajonet më të goditura. Ndërkohë raporti mes testimeve dhe rasteve pozitive është 11.7%, po aq sa edhe një ditë më parë./Opinion.al

Pas