Sport

UEFA zgjedh lojtarët më të mirë të Champions League, mungon Ronaldo


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:00 - 29/08/20 |
el ida

UEFA ka përzgjedhur 23 lojtarët më të mirë të Champions League, pas përfundimit të sezonit 2019-2020.

Kompeticioni u fitua nga Bayern Munchen dhe ekipi kampion është pothuajse i plotë, me përjashtim të Coman, lojtarit që shënoi golin e fitores në finalen ndaj PSG.

Lista e lojtarëve më të mirë është përzgjedhur nga ekipi i specialistëve të UEFA-s: Packie Bonner, Cosmin Contra, Aitor Karanka, Roberto Martínez, Ginés Meléndez, Phil Neville, Willi Ruttensteiner dhe Gareth Southgate.

Bie në sy edhe mungesa e Cristiano Ronaldos, i cili do të ngushëllohet vetëm me çmimin e golit më të bukur të Champions-it për këtë sezon./Opinion.al

Pas