Aktualitet

U shpall non-grata nga SHBA, zbulohet lëvizja e radhës së Sali Berishës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:14 - 20/05/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha do të dalë pasditen e sotme në një konferencë për shtyp, pas vendimit të SHBA për ta shpallur atë dhe familjen e tij non-grata.

Bëhet me dije se Berisha do të dalë para mediave në orën 18:00 teksa do të flasë për këtë vendim.

Kujtojmë që një ditë më parë ish-kryeministri Sali Berisha është shpallur non-grata nga SHBA teksa vendimi është komunikuar nga sekretari i shtetit Antony Blinken, me pretendimin se kishte përdorur fondet publike në interes së tij edhe të familjes së tij.

Berisha gjithashtu për të komentuar me detaje vendimin do të jetë sot i ftuar edhe në emisionin “Opinion” në orën 21:00./Opinion.al

Pas