Sport

U rrëzua, u ngrit dhe fitoi, videoja e atletes që po bën xhiron e botës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:25 - 02/08/21 |
Opi Nion

Videoja e atletes Sifan Hassan që merr pjesë në Lojërat Olimpike po bëjnë xhiron e botës.

Atletja etiopiane që përfaqëson Holandën u rrëzua 380 metra nga fundi i garës, por arriti që të ngrihej, të ngushtonte diferencën me garueset e tjera dhe në fund të fitonte garën që dukej e humbur.

Në këtë mënyrë, Hassan mban gjallë shpresat për të fituar 3 medalje të arta në garat e 1500, 5000 dhe 10 000 metrave për femra./ Opinion.al

Pas