Aktualitet

Regjistrohet vatër zjarri në Gjirokastër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:53 - 02/08/21 |
Opi Nion

Një tjetër vatër zjarri është regjistruar pranë fshatit Dhoksat, në Njësinë Administrative Lunxheri, Bashkia Gjirokastër.

Sipas informacioneve, vatra e zjarri po zgjerohet dhe i është afruar zonave të mbjella me drurë frutorë në fshatrat Dhoskat dhe Nokove.

Aktualisht zjarrfikëset e Gjirokastrës  vijojnë punë për vënine nënkontroll të zjarrit i cili po përhapet me shpejtësi. Deri më tani janë djegur tre hektarë kullotë, ndërkohë që rrezikohet djegia e pesë hektarëve drurësh frutore, kryesisht vreshtari.

 

Pas