Kronikë

U qëllua me armë para banesës bashkë me nipin, ndërron jetë halla


               Publikuar në : 23:50 - 21/09/19 |
Opi Nion

Një person ka mbetur i vdekur pasi është qëlluar me armë zjarri në fshatin Zezë të Krujës.

Mësohet se, nga të shtënat me armë u plagosën dy persona të cilët u transportuan në spital, por njëri prejt tyre nuk ka mundur t’u mbijetojë plagëve të marra.

Bëhet me dije se viktima është identifikua si Shpresa Baka, ndërsa nipi i saj Mariglen Haka ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Deri më tani ende nuk janë të qarta shkaqet e ngjarjes. Ndërkohë policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për identifikimin dhe arrestimin e autorëve.

Njoftimi i policisë

Më datë 21.09.2019, rreth orës 23:50, jemi njoftuar se në fshatin Zezë, Krujë janë plagosur me armë zjarri shtetasit M.H., dhe Sh.B.,

Shtetësia Sh.B., ka ndërruar jetë ndërsa shtetasi M.H., ndodhet në Spitalin e Traumës Tiranë nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për identifikimin e autorëve dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes./ Opinion.al E.Xh.

Pas