Aktualitet

Tjetër tërmet trondit Shqipërinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:20 - 22/09/19 |
Opi Nion

Njē tjetër lëkundje tërmeti ka goditur përsëri vendin tonë.

Sipas të dhënave nga Qendra Sizmologjike Mesdhetare Europiane, tërmeti ka qenë në detin Adriatik, 2 km në Juglindje të Durrësit me një magnitudë relativisht të lartë prej 4.9 të shkallës Rihter.

Ditën e sotme Shqipëria u trondit nga një seri tërmetesh, ku më i forti ishte 5.8 ballë. Prej të cilit mbetën të plagosur disa persona dhe dëme të shumta materiale./ Opinion.al E.Xh.

Pas