Kronikë

U përplas me makinën dhe ra në lumin Lana, policia procedon shoferin e autobusit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:31 - 02/05/22 |
Opi Nion

Policia e Tiranës ka proceduar penalisht shoferin e autobusit i cili pas aksidentit ra në lumin Lana.

Sipas policisë është proceduar penalisht shtetasi M.K., 62 vjeç për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, pasi duke drejtuar mjetin tip autobus, është përplasur me mjetin me drejtues shtetasin J. R., dhe si pasojë e aksidentit, dy mjetet kanë rënë në lumin Lana

Specialistët e Qarkullimit Rrugor proceduan penalisht shtetasin M. K., 62 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, pasi duke drejtuar mjetin tip autobus, është përplasur me mjetin me drejtues shtetasin J. R., dhe si pasojë e aksidentit, dy mjetet kanë rënë në lumin Lana”,-njofton policia./Opinion.al

Pas