Aktualitet

Nesër Zelensky i drejtohet Kuvendit të Shqipërisë, njoftohet ndryshimi i orarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:25 - 02/05/22 |
Opi Nion

Përmes një njoftimi për mediat është bërë e ditur ndryshimi i orarit të mbajtjes së fjalës së presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky.

Zelensky pritet të mbaj një fjalë përshëndetëse për Kuvendin e Shqipërisë ditën e nesërme, më 3 maj, rreth orës 13:00.

Presidenti ukrainas ka shprehur dëshirën që të falenderojë popullin shqiptarë për solidaritetin dhe mbështetjen e dhënë për popullin e Ukrainës pas pushtimit nga Rusia.

Ju njoftoj se seanca plenare e posaçme e Kuvendit të Shqipërisë, gjate se cilës Presidenti i Ukrainës, z. Volodymyr Zelensky, do t’i drejtohet Kuvendit , do te zhvillohet neser, ditën e martë, datë 3 maj, ora 13:00”,-thuhet ne njoftim./Opinion.al

Pas