Aktualitet

U kthyen nga kampi i‘Al Holit’,Antiterrori merr në pyetje gratë e fëmijët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:26 - 04/08/21 |
Opi Nion

Pasi i kthyen në Atdhe, Antiterrori do të marrë në pyetje 19 qytetarët shqiptarë që që ishin në kampin famëkeq të ‘Al Holit’ në Siri.

Bëhet fjalë për 5 gra dhe 14 fëmijë të mitur, të cilët u sollën në vendin tonë me një charter të vënë në dispozicion nga qeverisa shqiptare. Sipas informacioneve ata do te pyeten ne lidhje me qendrimin e tyre ne kampin ne Siri.

Nga ana tjetër kujtojme se kryeministri Edi Rama deklaroi se nje tjeter operacion do te ndermerret ne Siri./Opinion.al

Pas