Aktualitet

U hap sot, çfarë po ndodh në Rrugën e Arbrit, Haki Çako sqaron situatënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:58 - 29/11/21 |
Opi Nion

Moti i keq me rreshje të dendura shiu por dhe reshje bore kanë sjellë probleme në disa akse të vendit.

Në një lidhje në Klan News, kreu i emergjencave Civile, Haki Çako, ka sqaruar situatën në rrugët e vendit dhe ka thënë se në përgjithësi situata mbetet nën kontroll.

Sa i takon dhe rrugës së Arbrit, që është hapur sot, Çako ka thënë se ka pasur një tendencë fluksi makinash, por operatorët kanë marrë masat e nevojshme.

“Situata në përgjithësi  është nën kontroll. Akset më shqetësuese mbeten ato të zonës së Dibrës, por edhe rruga e Kombit, e cila ka filluar një reshje e lehtë dëbore. Po punohet me operatorët për të siguruar lëvizjen e lirë të tyre. Më duhet të sqaroj edhe çështjen e bllokimit të Rrugës së Arbrit ku ka pasur një tendencë pas hapjes për t’u dyndur drejt kësaj rruge. Operatorët janë duke punuar, në të dyja krahët janë marrë masa”, tha Çako.

Më herët në një video ish-deputeti i PD-së, Xhemal Gjunkshi ka publikuar pamjet e bllokimit të këtij aksi.

Pas