Kryesore

U emërua zëvendëskryeministër, flet Ahmetaj: Është përgjegjësi e madhe


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:06 - 02/09/21 |
Opi Nion

Arben Ahmetaj pas mbarimit të Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste ka folur për postin e rëndësishëm që i është besuar nga kryeministri Edi Rama në mandatin e tretë qeverisës.

Bëjmë me dije se ditën e sotme Ahmetaj është emëruar zëvendëskryeministër, duke zëvendësuar në këtë post Erjon Braçe, që njoftoi largimin nga detyra pak ditë më parë, përmes një postimi në ‘Facebook’.

Ndërkohë nga posti i zëvendëskryeministrit Ahmetaj është shprehur se ky post është përgjegjësi e madhe, duke shtruar se do të vijojë me projektin e Rilindjes.

“Me shumë përgjegjshmëri dhe me shumë emocion, nuk kam pse ta fsheh se është përgjegjësi e madhe. Dhe vazhdojmë projektin e Rilindjes me kryeministrin Rama”, ka deklaruar Ahmetaj.

Pas