Kronikë

U arrestua për vrasjen e Hekuran Billës, çfarë tha 22-vjeçari në polici


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:17 - 19/06/20 |
Opi Nion

Është zbardhur dëshmia e 22-vjeçarit Sebastiano Mali, nipi i Prel Markut, ekzekutuar në Angli vite më parë nga Hekuran Billa.

Mali ka mohuar të ketë lidhje me ekzekutimin e Billës disa ditëve më parë në zonën e “Komunës së Parisit”. 22-vjeçari ka deklaruar se prej disa muajsh jetën në zonë e ish-bllokut në Tiranë.

Billa ka treguar se kohët e fundit ka marrë një mjet “BMW” X6 me qira për të lëvizur. Ndërsa i pyetur për lëvizjet e tij natën e krimit në zonën ku u vra Billa, Sebastiano Mali nuk ka pranuar që e ka gjurmuar viktimën, por se ka qenë në zonë për qejf.

Sipas “News 24” Makinat e përdorura nga Viktor Marku, i cili është shpallur në kërkim, e Sebastjano Mali kanë qenë të marra me qira në Shkodër nga familjarë të Sebastjanos.

Për këtë arsye, policia ka shoqëruar edhe 2 të rinj nga Shkodra. Dy të shoqëruarit janë identifikuar pas verifikimeve që policia ka bërë në mjetet e përdorura nga autorët e dyshuar të cilat rezultojnë të dhëna me qira. Nga kontrolli i banesave të tyre policia ka sekuestruar dhe armë./ Opinion.al

Pas