Aktualitet

EMRAT/ OFL iu dërgon formularin tre personave, mes tyre dhe një grua


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:25 - 19/06/20 |
el ida

Operacioni Forca e Ligjit është ndalur sot në Sarandë, Vlorë dhe Elbasan. Mësohet se se u është dërguar formulari për vetëdeklarimin e pasurisë iu është dërguar:

Klaudio Dervishit, banues në Sarandë, i dënuar nga Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, për veprën penale “Vjedhja e mbetur në tentativë, në kuadër të gupit të strukturuar kriminal”;

Myftar Dervishit, banues në Vlorë, i cili ka lidhje familjare me subjektin K. D., si rrjedhojë është subjekt i nenit 16 të Aktit Normativ Nr.1, datë 31.01.2020;

Zamira Gjongeci, banuese në Elbasan, e dënuar nga Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve, e kryer në bashkëpunim”./Opinion.al

Pas