Aktualitet

Turistja nga Peruja rrezikon jetën në Gramsh, e shpëton PoliciaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:51 - 27/08/22 |
Opi Nion

Policia ka shpëtuar në Gramsh  një turiste nga Peruja. Turistes iu rrezikua jeta, pasi kishte ngecur midis shkëmbinjve në “Ujëvarën e Sotirës”.

Turistja ka mbetur e bllokuar midis shkëmbinjve, për shkak të terrenit të vështirë e të thepisur.

Punonjësit e Policisë kanë bërë të mundur nxjerrjen e turistes nga terreni i vështirë ku ishte bllokuar, të cilës, më pas, i është ofruar shërbimi mjekësor dhe aktualisht ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.

Pas