Aktualitet

Tuneli i Llogarasë/ Hapen 4.5 km, Rama: Do afrojë bregun e Jonit me aeroportin e VlorësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:15 - 13/11/22 |
Opi Nion

Janë hapur 4.5 nga 6 kilometrat e projektit të Tunelit të Llogarasë. Lajmin e ka dhënë kryeministri Edi Rama përmes një statusi në faqen e tij zyrtare në “Facebook”. Teksa publikon disa foto, Rama shkruan se ky projekt do ta afrojë bregun e Jonit me aeroportin ndërkombëtar të Vlorës dhe do të rrisë ndjeshëm kuotat e industrisë shqiptare të turizmit.

“Tuneli i Llogarasë, ku tanimë janë hapur 4.5 nga 6 kilometrat e projektit që do ta afrojë bregun e Jonit me aeroportin ndërkombëtar të Vlorës dhe do të rrisë ndjeshëm kuotat e industrisë shqiptare të turizmit.”-shkruan Rama./Opinion.al

Pas