Aktualitet

Tropoja mbyll procesin e numërimit, PD fituese me dyfishin e votave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:38 - 26/04/21 |
Opi Nion

Tropoja është bashkia e radhës që ka përfunduar procesin e numërimit të votave. Nga të dhënat rezulton se PD-ja ka fituar me një diferencë votash thuajse dyfish nga PS-ja. PD ka siguruar 6443 vota, ndërsa PS 3094 vota.

Deri më tani procesi i numrit të votave ka përfunduar edhe në bashki të tjera, Pustec, Himarë, Poliçan, Memaliaj, Këlcyrë, Përmet, Kolonjë ku fituese është shpallur PS, ndërsa në Tropojë dhe ne Has, fituese e zgjedhjeve është shpallur PD dhe Aleanca për Ndryshim./Opinion.al

Pas