Aktualitet

Mbyllet numërimi në Poliçan/PS merr 65% të votave, tkurret LSI e rritet PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:31 - 26/04/21 |
el ida

Bashkia Poliçan është e para në qarkun e Beratit që ka përfunduar numërimin e votave. Partia Socialiste ka marrë 3871 vota, Partia Demokratike 1045 vota dhe LSI 864 vota.

Krahasuar me vitin 2017, Partia Socialiste ka një tkurrje të numrit të votave, ndonëse mbetet sërish forcë e parë me 65% .

Tkurrje votash ka edhe LSI, ndërsa PD është rritur në vota krahasuar me vitin 2017, por mbetet sërish forcë e dytë./Opinion.al

 

Pas