Aktualitet

Vijon numërimi në Tiranë/Veliaj: Fitore 52% në Dajt


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:12 - 26/04/21 |
el ida

Ndërsa vijon numërimi i votave në të gjithë vendin, drejtuesi politik i qarkut të Tiranës në PS, Erion Veliaj në një dalje për mediat ka deklaruar fitoren e socialistëve në Dajt. Sikurse bëri të ditur Veliaj socialistët janë rritur në Dajt duke marr 52% të votave.

Deri në orën 15;00 në Tiranë janë numëruar 389 qendra votimi nga 1243 në total. PS kryeson  me 47.97% të votave, ndërkohë që PD numëron 39.55 %, LS 6.03 dhe PSD 3.17%./Opinion.al

Pas