Kronikë

Tragjedia në Tiranë/ Vajzat jetonin me nënën, ishin dëshmitare të Jehovait


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:54 - 02/07/20 |
Al Do

Ka qenë vëllai i 56-vjeçares, Zhaneta Josifi ai që ka vënë në lëvizje forcat e policisë dhe zjarrëfiksit që shpërthyen derën e apartamentit në rrugën “Hamdi Cenoimeri” në Tiranë ku u gjendën pa jetë nënë e bijë.

Sipas burimeve zyrtare ai ka njoftuar i shqetësuar policinë sepse motra e tij nuk i përgjigjej në telefon dhe nuk i hapte derën e banesës.

Kur forcat e policisë ndërhynë ata u përballën me pamjen tragjike.

Zhaneta Josifi dhe vajza e saj Anisa Josifi 30 vjeçe kishin ndërruar jetë. Në banesë ishte edhe vajza tjetër, Blerta Josifi, 34 vjeçe, e cila fatmirësisht ishte ende gjallë dhe është dërguar në spital, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Dyshimet e para të policisë thonë se kemi të bëjmë me vetëvrasje.

Burime për Tv Klan se viktimat ishin dëshmitarë të Jehovait.

Nëna dhe vajzat jetonin të vetme, pasi bashkëshorti i 56-vjeçares dhe babai i dy motrave është ndarë nga jeta kohë më parë./ Opinion.al

Pas