-U tha në Opinion

Ministrja: Një foshnje 2-muajshe i shtruar tek Infektivi, me simptoma


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:21 - 02/07/20 |
Al Do

Një foshnje 2 muajshe është infektuar me Covid-19 dhe është i shtruar në spitalin infektiv pasi ka shfaqur simptoma.

Lajmin e ka konfirmuar ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”

“Kemi një rast të një fëmije 2 muajsh që është shtruar në spitalin pediatrik në shërbimin e infektivit bashkë me të ëmën e vet. I ka dhënë pasojë Covidi, është rasti i parë që ne kemi një fëmijë të shtruar në spitalin infektiv që kërkon trajtim mjekësor së bashku me nënën e tij.”, tha ministrja./ Opinion.al

Pas