Bota

Tragjedia italiane, 683 persona humbën jetën brenda 24 orëve


               Publikuar në : 18:17 - 25/03/20 |
Opi Nion

Koronaviris vijon të shkaktoj viktima në mas në Itali. Mësohet se brenda 24 orëve në Itali kanë humbur jetën 683 persona.

Deri më tani, numri i viktimave në total kja shkuar në 7503. Rastet janë shtuar me 3449 duke e çuar në 57521 numrin total të rasteve aktive. Numri i të shëruarave ka shkuar në 9362 dhe 3489 janë në gjendje kritike.

Ndërsa numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 20494. Gjithashtu raportohet se 33 nga viktimat kanë qenë pjesë e stafit mjekësor./ Opinion.al

Pas