Kryesore

Tragjedi në Kosovë/ Digjet shtëpia, vdesin 2 fëmijë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:07 - 08/09/21 |
Opi Nion

Dy fëmijë të moshës 12 dhe 13 vjeçare kanë vdekur si pasojë e një zjarri që ka përfshirë një shtëpi në fshatin Ujz të Gjakovës.

Lajmin për Klan kosova e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjakovës Nysret Xhurkaj.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forca të shumta zjarrfikëse dhe të policisë dhe po punojnë për nxjerrjen e trupave të fëmijëve nga banesa.

Po ashtu bëhet me dije se kanë nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes dhe shkaqet e rënies së zjarrit, por ende nuk ka detaje.

Pas