Aktualitet

“Jo Bill Gates jo George Soros”, Rama: S‘ka hyrje në auditor pa vaksinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:48 - 08/09/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ministria e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, kanë inspektuar qendrën shëndetësorë nr 1 në Tiranë.

Gjatë kësaj vizite, kreu i qeverisë ka deklaruar se studentët që nuk janë vaksinuar nuk do të hyjnë në auditore.

Rama theksoi se e njëjta gjë vlen edhe për petagogët duke nënvizuar se nuk mund të futemi në situata te rrezikshme për shkak të atyre që besojnë te teoritë konspirative.

“Ama, në momentin që infektohesh të mbron nga rreziku për jetën, mos vaksinim të çon deri në vdekje. Tjetra është që studentët që nuk vaksinohen nuk do hynë në auditor. Nuk ka mundësi që pjesa që do të mbrohet të rrezikohet nga ata që jetojnë me teori. Askush nuk i merr dot me forcë, por në mjedise kur janë të tjerët janë të detyruar të vaksinohen. E njëjta vlen dhe për mësuesit, në administratë, nuk ta ka borxh njeri marrëzinë në raport me realitetin. Mirë është të vaksinohesh. Nëse Shqipëria ka sot stabilitet vjen si rezultat i vaksinimit. Kemi shtrirë shumë shpejt vaksinimin masiv, nëse s’do kishim pasur sukses sot do ishim duke numëruar dhjetra të vdekur në ditë. Ne nuk mund të hyjmë në situata të rrezikshne që thonë jo Bill Gates jo George Soros. Të tjerët të vazhdojnë të bëjnë mësim online si të duan, të marrin përsipër kostot. Po kjo nuk mund të jetë luftë me mullinjtë e erës”,tha Rama./Opinion.al

Pas