Aktualitet

Topalli: dekorimet e zyrtarëve të diktaturës, provokime bastarde


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:19 - 29/11/15 |
b.f

Per listën e të dekoruarve nga qeveria me “Medaljen e Mirënjohjes” ka patur nje reagim te forte nga ish kryetarja e parlamentit Jozefina Topalli

Te dekorosh per mirenjohje ne 25 vjetorin e levizjes antikomuniste : hetues te diktatures, gjykates politik qe kane denuar me pushkatim apo varje ne gjyqe te montuara gjate komunizmit, zv/ drejtore te Sigurimit te shtetit -tmerrit te shqiptareve, shefave te sigurimit te Byrose Politike , gjykates ushtareke politik … Prokurore kriminel …etj, nuk eshte vetem nje provokim bastardesh, as edhe vetem sadizem i Rames. as vetem nje hakmarrje per rrezimin e baballareve te tyre 25 vite me pare.
Mirenjohja ndaj diktatures dhe veglave kriminale te tyre eshte pikesepari identifikimi me sejcilin prej tyre ne modelin e tyre te dhunes !
Identifikimi ne kulturen e tyre te ushtrimit te drejtesise ne emer te “popullit”, eshte nje pjese e qendrimit te saj.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas