Aktualitet

Specia helmuese dhe e rrallë gjendet në ujrat tona (Foto)


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:46 - 29/11/15 |
b.f

Një specie e rrallë detare që ngjason më tepër si një ngjalë me sqep, por për të cilën ata që e kanë zënë thonë se është “gjarpër deti”, ka rënë sot në rrjetat e peshkaratarëve vlonjat. Kete e ka postuar ne facebook gazetari Enrik Mehmeti

gjarper 3

Fotoja që tashmë po bën xhiron në rrjetet sociale tregon këtë kafshë deti tepër të rrallë, por që tashmë për fat të keq nuk i ka shpëtuar barbarisë së atyre që nuk dinë të respektojnë natyrën dhe faunën.

gjarper

Kjo foto shoqërohet me diciuturën: “Gjarper deti, mbi dy metra. I rralle ne rrjetat e peshkatareve ….Helmues…”.

KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

  1. Ndodhet ne thellesi te medha e njeriu nuk arrin dot.. Rrjetat e tyre kane qene me thelle sec duhet.. Kshu qe te rrespektojne floren dhe faunen dhe rregullat e peshkimit

Pas