Te Fundit

Tom Doshi: Spartak Braho ka vrarë ushtarë 18-vjeçarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:53 - 28/09/15 |
b.f

TIRANË- Deputeti i Shkodrës Tom Doshi ndërsa kishte shkuar në gjykatë për t’u pajtuar me kreun e Komisionit të Sigurisë, Spartak Braho ka hedhur deklaratën bombë: “Nuk pajtohem me të…ka vrarë njerëz”. Kështu u shpreh Doshi teksa doli nga Gjykata e Lartë.

Doshi e kishte paditur për shpifje Brahon dhe kishte kërkuar dëmshpërblim vetëm 1 euro. Në seancën e parë mes tyre, atë të pajtimit, Braho tha se deklarata e tij ndaj Doshit nuk ka qenë personale por në emër të LSI-së.

Ndërsa Doshi duke dalë nga gjykata tha se “unë s’pajtohem me shpifës dhe njerëz që kanë bërë krime. Spartak Braho ka vrarë ushtarë në moshën 18­vjeçare në kohën e komunizmit”.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas