Bota

“Tokyo2020″/ Zhytësi britanik shfaqet duke thurur me shtiza në tribunë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:53 - 02/08/21 |
Opi Nion

Një javë pasi zhytësi britanik Tom Daley  fitoi një medalje të artë në platformën 10 metra për meshkuj, ai ishte përsëri në tribunë për të mbështetur garuesit e rinj.

Atleti bëri bujë në mediat sociale sepse ai kishte sjellë me vete shtizat e perin, teksa filloi të thurte i qetë në Tribunë.

“Aty është Tom Daley – ai ka nxjerrë shtizat,” tha një komentues i BBC gjatë raundit të tretë të konkurrimit gjatë finales së trampolinës 3 metra të grave, të dielën.

Kjo ka shkaktuar çudi por dhe të qeshura tek të gjithë shikuesit të cilëve iu duk veprimi i atletit i gazmor.

Kjo nuk është hera e parë që zhytsi e tregon talentin e tij për thurjen. Më herët ai ka postuar një video në rrjetet sociale teksa tregon se ka thururu një xhep të vogël pa ta ruajtur të pagervishtur medaljen e tij të artë të fituar në këto Lojëra Olimpike./Opinion.al

 

Pas