Kryesore

COVID-19/ Kosova regjistron 48 raste të reja dhe asnjë viktimëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:18 - 02/08/21 |
Opi Nion

Në 24 orët e fundit në Kosovë nga testimi i 2 mijë e 288 mostra, pozitive kanë rezultuar 48 raste.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shëruar 5 persona nga COVID-19, ndërkohë që nuk ka patur asnjë viktimë.

Deri tani numri i të infektuarve me këtë virus ka shkuar në 108 mijë e 513. 2 mijë e 266 persona kanë vdekur deri tani si pasojë e COVID-19./Opinion.al

Pas