Bota

Tjetër masakër në SHBA, katër të vdekur dhe disa të plagosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:26 - 18/11/19 |
el ida

Një tjetër ngjarje e rëndë ka tronditur Kaliforninë. Katër persona kanë ndërruar jetë dhe 10 të tjerë janë plagosur në Fresno, teksa një familje ishte mbledhur në një drekë për të ndjekur një ndeshje futbolli amerikan.

Sipas raportimeve të autoriteteve, agresori hyri në oborr dhe nisi të qëllojë turmën e njerëzve që ishin të pranishëm, ndërsa viktimat ishin të gjitha midis moshës 25 dhe 30 vjeçe.

Autori i paidentifikuar ka arritur të largohet nga skena por policia në Kaliforni ka nisur një operacion të gjerë kërkimi për kapjen e tij, ndërkaq motivet e ngjarjes mbeten ende të paqarta./Opinion.al

Pas