Kronikë

Tiranë/ Vrau 61-vjeçarin në oborrin e shtëpisë, arrestohet ish-ushtaraku


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:05 - 28/08/20 |
Opi Nion

Policia ka arrestuar autorin e vrasjes së një 61 vjeçari në oborrin e  shtëpisë së tij në Tiranë.

Në pranga ka rënë një 37-vjeçar i identifikuar si Fatmir Demiri, i cili rezulton i dënuar më parë për dezertim nga shërbimi Ushtarak.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Haxhi Hysen Dalliu”. Ndërkohë, 37-vjeçari e ka pranuar autorsinë dhe  dyshohet se për konflikte pronësie, ka goditur me sende të forta 61-vjeçarin Dorian Latollari, duke i shkaktuar vdekjen.

Njoftimi i policisë

Ndalohet një 37-vjeçar, për veprën penale “Vrasja”. 37-vjeçari i dënuar më parë për Dezertim nga shërbimi Ushtarak.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.3, me marrjen e njoftimit se në rrugën “Haxhi Hysen Dalliu”, në oborrin e banesës shtetasi D.L., 61 vjeç, ishte gjetur pa shenja jete, menjëherë kanë organizuar punën për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.3, nën drejtimin e Prokurorisë, pas një pune të mirorganizuar dhe hetimeve instensive bënë të mundur zbulimin e ngjarjes, dhe kapjen e autorit të dyshuar shtetasin F.D., 37 vjeç, banues në Tiranë.

37-vjeçari e ka pranuar autorsinë dhe është shprehur se për disa konflikte të meparshme, dyshohet për konflikte pronësie,  me vetëpërgjegjësi ka goditur me sende të forta duke i shkaktuar vdekjen shtetasit D.L.

Materialet do t’i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të metejshme hetimore./ Opinion.al

Pas