Aktualitet

Tiranë/ Teknologjia në zgjedhje do zbatohet në njësinë 8


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:11 - 22/02/21 |
Opi Nion

Njësia 8 në kryeqytet do jetë zona ku në zgjedhjet e 25 Prillit do të zbatohet projekti pilot për procesin e votimit dhe numërimit elektronik.

Ky është propozimi që bën administrata e KQZ-së në projektvendimin që pritet të miratohet pasditen e sotme.

Kjo njësi përmbush kushtin e përcaktuar më parë nga KQZ që njësia ku do të aplikohet ky projekt të kishte një numër të kufizuar zgjedhësish dhe qendrash votimi.

Pak ditë më parë KQZ zhvilloi një testim të teknologjisë që do përdoret në këtë projekt, për të cilin tha se u realizuar me sukses./ Tv Klan

Pas