Rajoni

Greqi, 24 viktima dhe 880 raste të reja me COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:27 - 22/02/21 |
Opi Nion

Autoritetet Shëndetësore në Greqi kanë njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 24 viktima dhe 880 raste të reja me koronavirus.

Ndërkohë 346 pacientë po trajtohen në spitale si pasojë e agravimit të gjendjes shëndetësore pas infeksionit.

Krahasuar me ditën e djeshme, numri i infektimeve ka pësuar një ulje të lehtë, nga 884 që ishte të dielën, sot ka zbritur në 880. Gjithashtu sot u shënua një humbje jete më pak. Aktualisht, numri i viktimave në total në Greqi që nga fillimi i pandemisë shkon në 6321./ Opinion.al

Pas