Kronikë

Tiranë/ Sherr me thika mes të miturëve, plagoset një 16-vjeçar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:36 - 07/04/21 |
Opi Nion

Një sherr me thika ka ndodhur pasditen e sotme në kryeqytet teksa një adoleshent ka mbetur i plagosur me thikë.

Policia ka njoftuar se sherri ka ndodhur mes disa të miturëve teksa e gjitha ka ardhur si pasojë e një konflikti çasti.

Forcat Shqiponja kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë shoqëruar dy të dyshuar teksa i palgosuri ka marrë ndihmën e parë mjëksore.

Më datë 07.04.2021, rreth orës 15:15, në rrugën e “Kavajës”, në afërsi të një lokali si pasojë e një konflikti të çastit shtetasit K. K., 17 vjeç dhe M. T., 16 vjeç, kanë goditur me mjet prerës (thikë) shtetasin e mitur me iniciale A. B, 16 vjeç, i cili u dërgua në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Sherbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponjat” falë reagimit të menjëhershëm kanë bërë kapjen dhe shoqërimin e dy të dyshuarve si autorë të ngjarjes në Komisariatin e Policisë Nr.2, për veprime të metejshme hetimore.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë e  rrethanave të ngjarjes.”– njofton policia/Opinion.al

Pas