Aktualitet

Masat anti-COVID/Komiteti Teknik:Ja si do të veprohet për 2 javët në vijim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:01 - 07/04/21 |
Opi Nion

Ka dalë ditën e sotme në një konferencë për shtyp Komiteti Teknik i Ekspertëve teksa në përfundim të 2-javëve kanë komunikuar se si do të vijohet me masat kundër përhapjes së pandemisë së koronovirusit.

Bëhet me dije se për dy javët në vijim do të kemi të njëjtat masa të cilat janë zbatuar deri më tani.

“Siç shihet nga këto të dhëna dhe nga një analizë e thellë që është bërë nga Komiteti, mendojmë që masat e propozuara kanë qenë masa efikase. Ky rezultat vjen si një bashkëpunimi dhe më qytetarët.

Një nga arritjet më të mëdha ka qenë fushata e vasksinimit jo vetëm në drejtim të numrit të madh të vaksinimeve por doja të theksoja se Shqipëria ka zenë vemdim e parë në rjon për vaskinimin. Kjo natyrisht falë punës së gjetjes së një numri të madh vaksinash. Situata nuk është aty ky duhet të jemi dhe masat të vijojnë aty ku kanë qenë më parë. E përsëris, s’ka asnjë ndryshim masash.”- tha Rakacolli./Opinion.al

Pas