Sociale

Tiranë/E diela pa makina, aktivitete që nxisin përdorimin e biçikletësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:45 - 15/05/22 |
Opi Nion

E diela pa makina vijon në kryeqytet, shoqëruar me një sërë aktivitetesh, të organizuara nga  Bashkia e Tiranës me qëllim qëllim nxitjen e të rinjve në përdorimin sa më shumë të biçikletës dhe për ta bërë atë një mjet popullor në Tiranë.

Qeveria ka vendosur që dita pa makina të shtrihet 1 here ne muaj edhe në qytetet kryesore të 12 qarqeve të vendit dhe është një thirrje për veprim, kursim dhe mjedis më të pastër. Bashkia e Tiranës e ka shpallur çdo të dielë ditë pa makina për qytetarët.

 

Pas