Aktualitet

Tirana tre ditë pa energj elektrike, zonat që preken


               Publikuar në : 19:56 - 10/09/19 |
Opi Nion

Tirana do të ketë përsëri shkëputje të energjisë elektrike në tre ditët në vijim, 11, 12 dhe 13 shtator. Disa zona do të kenë ndërpreje për gjashtë orë.

Mësohet se shkëputja e enregjisë elektrike do të vijë për shkak të punimeve në disa kabina të kryeqytetit.

Zonat dhe oraret vijojnë si më poshtë:

11 shtator

09.00-15.00

rruga “Hoxha Tahsim”, pjeserisht Sheshi Xhamllikut

12 shtator

09:00-15:00

Rruga e Elbasanit, rruga “Bako Dervishaj”, rruga “Mustafa Lleshi”

11-13 shtator

10:00-12:00

Autostrada Tiranë-Vorë krahu majtas, Bizneset përgjatë Autostradës pjesërisht, rruga “Butrinti”, rruga “Shaqo Deraj” pjesërisht./ Opinion.al E.Xh.

Pas