-Jetë dhe Stil

Tirana me 17 Nentor 1944. Foto/lajm.


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 04:00 - 18/11/15 |
root

Kjo foto qe gjendet ne Arkivin Qendror te Shtetit eshte shkrepur mesditen e dates 17 Nentor 1944 pak ore pasi makina e fundit gjermane ishte larguar nga Kryeqyteti dhe kur forcat partizane te Brigades se pare kishin hyre ne qytetet. Neper rroge duken ende kufonat e pahequra.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas