Aktualitet

Ambasadori amerikan lëshon bombën: Ja emrat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:00 - 18/11/15 |
b.f

TIRANE- Ambasadori amerikan, Donald Lu  vetëm pak disa pasi deklaroi se reformës në drejtësi i tremben politikanët dhe gjyqtarët ka lëshuar bombën tjetër. I zhveshur nga protokolli, shqip fare ai ka permendur gjithë rastet e bujshme të për të cilat nuk është bërë drejtësi në Shqipëri

1.Shqipëria ka nivelin më të ulët të ndjekjeve penale

2.Personat që i tremben reformës janë kriminelë

3.Persona të rrezikshëm që kanë bërë krime, lëvizin lirshëm

4. Vrasësi i çekëve Sokol Mjacaj kishte vrarë një fëmijë por u lirua

5. Arben Frroku vrau policin dhe u largua në mënyrë të mistershme

6. Arben Frroku u lejua të largohej nga vendi edhe pse pritej vendimi

7. Shullazi, një emër i akuzuar për trafik droge dhe  vrasje nuk iu dorëzua drejtësisë

 

 

KOMENTO (16)

Shkruaj nje koment

 1. Although I have been away from Albania for 25 years, I applaud the courage of mr. Lu! The Albanian corruption is coming in circles as most of the old and new government officials are corrupted! Only an outsider can break the circle! Mr LU has all the power and the courage! We Albanians from anywhere need to support mr Lu! I think Americans should run the government for a meaningful change!

 2. Me shume frike ne shqiperi duhet te kesh kur nuk ke faj fare se ktu eshte ber balt me pafajsin e krimineleve

 3. ne shqiperi e sidomos ne korce ka korupsin te tmershem avokatet e gjyqtaret e prokuroret loxin me fatin e me pasurite e njerzve

 4. Ne Shqiperin tone te dashur punojne qorat e han horat, te shkretet i kemi me makina luksoze, me vila, gjera koti, ne qorat vemi ne burg ne duhet ti mbushim burgjet, dhe shtepin na e marin, se na ngrine nga vari Shefqet Verlacin dhe paska patur keneten ne Vlore, dhe ja kthjene A.K.K.P. dhe pastaj ndajne hyrjet e pallateve zyrtaret e A.K.K.P. Faleminderit Donalt Lu per shpresat qe na jep Faleminderit.

 5. ne shqiperi denohen ato qe mbledhin hekurishte me burg.dhe jo qeveritar te korruptuar se ato shyqyr qe kemi nje i varver qe siguron buken e femijve denohet nje deputet qe vret si bie menja kujt kjo eshte drejtsija.ligji te jet i drejt per te gjith prandaj ketu duhet te aprovohet ligji me pushkatim po se aprovojn se i bi radha qeveritarve te paret faliminderit

 6. Ne qoft se nuk do futen ne burg qeveritar ish qeveritar ministra ish ministra shqipria te boj reforma pa fund nuk behet kurr sepse kriminelet jane akoma ne parlament dhe ne qeveri mos lodhet evropa me ne

 7. Shet majdanoz pa kupon ben burg.
  Vret nje komisar policie iken me pushime jashte vendit.

  Jemi me fat qe ambasada amerikane nuk ka ik nje here e me pare nga ky vend por ende pret e shpreson.

 8. Nese nuk futet asnje politikan ne burg, drejtor hipotekash, dretjora doganash, zyrtaret e larte dmth me reformen ne drejtesi atehere nuk quhet reforme, shumica jane politikanet te paret qe duhet te futen ne burg me kete reforme nese nuk futen, kane bere reforme sa per ti treguar nderkombetareve qe ja shikoni e bem reformen

 9. Nese nuk asnje politikan, drejtor hipotekash, dretjora doganash, zyrtaret e larte dmth me reformen ne drejtesi atehere nuk quhet reforme, shumica jane politikanet te paret qe duhet te futen ne burg me kete reforme nese nuk futen, kane bere reforme sa per ti treguar nderkombetareve qe ja shikoni e bem reformen

 10. Ju avokate e vertetoni me se miri situaten e gjyqesorit ne shqiperi. Te isha une ti as filloren nuk e kishe marre e jo me te beheshe avokate. Edhe nje pyetje: po NASA ku hynte ketu??

 11. flm jam mike MR,Donald Lu ku mora vidion nga VOA Zeri Amerikes komentova flm stafit President Barack Obama ku shkrimet mija jane cdo dite aty,Turp per politiken non grada 25 vite kjo situate nuk u krijua tani por me kohe ku fale profesioneve te mija njohe shume mire emerimet politike kercenimet me te fortet gjyqetareve prokuroreve .korupsionin kemi ne gjak populli jone ku dhe ju medjat nuk jeni jashte vemendjes se Amerikes dhe Ambasadorit Donald Lu besoi vetem ne zerin forte te Amerikes NASA Agjensite inteligjences CIA.THE BEST USA

Pas