Sport

Dy milion apo 3 milion euro? Kualifikimi/Kombëtarja e pakënaqur nga shpërblimi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 06:30 - 18/11/15 |
b.f

 

Në fillim ju tha që do të merrnin 2 milion euro, para të premtuara nga Federata. Më pas me të mbërritur në Shqipëri, pas fitores me Armeninë, Kryeministri ju tha se do ju jepte 1 milion euro shpërblim. Në llogarinë e futbollistëve 2 milion të Federatës dhe 1 milion euro të qeverisë llogjikisht bënin 3 milion euro. Por tani kanë mësuar se në fakt janë vetëm 2 milion euro shpërblim që do të marrin, pasi Federata do të japë vetëm 1 milion euro shpërblim. Ky është rebusi që ka çuar në pakënaqësinë e futbollistëve të Kombëtares të cilët kanë kërkuar shpjegime nga Federata Shqiptare e Futbollit. E cila nga ana e saj ka shpjeguar se në 2 milion eurot e shpërblimit ishin të përfshira edhe 1 milion të qeverisë.

KOMENTO (4)

Shkruaj nje koment

  1. Ilirian,po ca jane 2 million euro per 24 veta,plus trainer ca andej,ca ketej?U mbeten nga 50 000 euro.Ekipet etjera kualifikuese I marrin per nje ndeshje.

  2. Si i keni 1 mil e 2 mil sikur flisni per therrime buke ju qifsha robt jepni futbollistave keto shuma parash njerzit vdesin per buk.pastaj na beni dhe si patriot te mdhej ,byth qima

  3. une e kam thene qe me heret se kryeministri i shqiperis i ka prit futbollistet per te ua vjedh 2 milion euro futbollisteve…. dhe kjo doli ne pah..! e mjera shqiperi te vjedhin edhe ato para qe i meriton kombetarja.!!

Pas