Politikë

Thyerja e stolave në “Air Albania”, Rama: Uroj që këta katërkëmbësha të…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:24 - 22/02/20 |
el ida

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka reaguar ashpër për thyerjen e stolave në stadiumin ”Air Albania Stadium” gjatë ndeshjes Tirana- Kukësi.

Nëpërmjet një statusi në Facebook, kryeministri uron që përgjegjësit, të cilët i etiketon si katërkëmbësha të mbyllen pas hekurave dhe të ndalohen përgjithnjë të hynë në stadiume.

Sipas raportit të dëmeve të kryera nga FSHF, janë thyer 164 ulëse, 145 në sektorin e tifozerisë së Tiranës dhe 19 në sektorin e tifozerisë së Kukësit.

Postimi i Ramës:

Uroj që një orë e më parë, këta lloj katërkëmbëshash të mbyllen pas hekurave që zgjaten deri në tavan dhe të ndalohen përgjithnjë të hynë në stadiumet tona, bash ashtu siç e parashikojnë NENET E REJA të Kodit Penal të Republikës së Shqipërisë KUNDËR DHUNËS NË SPORT.

Pas